Činnosť PK 2021 - 2022

Grafická súťaž

Cieľom aktivity bolo vytvoriť realizovateľný návrh dizajnu vestibulu našej školy. Do projektu sme sa snažili zapojiť čo najviac žiakov našej školy, aby vyjadrili svoj názor, aký vzhľad vestibulu našej - Tvojej školy, by sa im páčil.

a naša PK

K úspešnej realizácie aktivít Erasmus+ prispievajú aj učitelia našej PK.

Študentská firma

Študentská firma je každoročný projekt žiakov v rámci predmetu aplikovaná ekonómia v študijnom odbore technické lýceum. V ňom sa žiaci zmenia na podnikateľov so všetkými reálnymi radosťami i starosťami.

Informatická súťaž iBobor

V tomto školskom roku sme sa opäť zapojili do informatickej súťaže iBobor. V kategórii JUNIOR sa súťaže zúčastnilo deväť žiakov. Najlepší výsledok dosiahol Marián Haburajz II.L.
V kategórii SENIOR súťažili z našej školy traja žiaci.

Olympiáda spotrebiteľských práv

Takýto názov mal náš tohtoročný projekt
v rámci zvyšovania finančnej gramotnosti, ktorý už pravidelne realizujeme
s podporou MŠVVaŠ SR. Čo najvyššiu odbornosť tohto projektu nám zabezpečili Ing. Ivan Štefanec, MBA, PhD, poslanec Európskeho parlamentu,
Mgr. Martina Chytilová, PhD.
a pplk. Mgr. Marián Haršány z Akadémie finančnej správy,
Mgr. Gabriela Harmaňošová z Ministerstva hospodárstva SR, JUDr. Andrea Kanoczová ako zástupca spotrebiteľských združení.

Olympiáda - jedna
z aktivít projektu FG

Obrázok poskytuje informácie
o tom, kto zvíťazil v súťaži, ktorú sme zrealizovali v rámci projektu FG - Olympiáda spotrebiteľských práv.

Tu sú víťazi - víťazky :) našej olympiády.

Na hodinách programovania

Na hodine programovanie mikropočítačov sa žiaci učia programovať robota
Lego Mindstorm EV3
v programovacom jazyku RobotC.

Výrobky firmy Viridis

Podnikanie s reálnymi peniazmi - to je študentská firma Viridis založená v rámci predmetu aplikovaná ekonómia.

Na fotografiách sú kozmetické mydielka - výrobky firmy Viridis.

Na hodinách aplikovanej informatiky

Vianoce 2022

V očakávaní Vianoc 2022
sme na hodine počítačovej grafiky
v štvrtom ročníku tvorili v programe Gimp pohľadnice.

Na hodine účtovníctva

Po vianočných prázdninách si to musíme zopakovať.
Socrative pomôže.

Valentín s firmou Viridis

Mladí podnikatelia - študentská firma VIRIDIS v rámci svojej prvej prezentačno-predajnej akcie.

EO je celoslovenská súťaž v znalostiach
z ekonómie a financií, ktorá je určená študentom stredných škôl.
Ekonomickú olympiádu organizačne
a odborne garantuje
INESS
- Inštitút ekonomických
a spoločenských analýz.

V tomto školskom roku sa školských kôl zúčastnilo
11 300 študentov a do krajských kôl postúpilo
540 študentov. Z našej školy do krajského kola postúpili dievčatá Katarína Hanka Krupová
a Katarína Leňová.

Charitatívna burza

Veľkonočnú akciu spojenú s charitatívnou burzou zorganizovala študentská firma Viridis a Žiacka školská rada SPŠ v Snine.

Na hodine ekonomiky

Žiaci odboru technika a prevádzka dopravy
na hodine ekonomiky, pri aktivitách zameraných na vzdelávanie v oblasti finančného správania a osobných financií.

Girl's Day

Na štvrtý štvrtok v štvrtom mesiaci v roku pripadá celosvetový deň
žien a dievčat v IT - Girl's Day.

V tomto školskom roku sa tejto aktivity zúčastnili naše dievčatá z prvého a druhého ročníka.

Jarné obdobie

Bolo témou na hodinách počítačovej grafiky v máji
v treťom ročníku.

Veľmi dobre to išlo Jozefovi Waldhauserovi, ktorý vytvoril
"dievča v červenom".

Grafický tablet

V rámci projektu realizovaného na našej škole sme nadobudli kvalitný tablet značky Wacom. A tak sme mohli získavať prvé zručnosti s grafickou prácou pomocou tabletu.

Žiaci prispeli do spoločného obrázka každý podľa svojich zručností a nápadov jednotlivými vrstvami.

Aj v školskom roku 2021/2022 sme umožnili našim žiakom otestovať si svoje digitálne zručnosti.

Môj študijný odbor

Školská grafická súťaž, ktorej obsahom je vytvoriť logo a infografiku svojho študijného odboru. Súťažili žiaci, ktorí nemajú predmet počítačová grafika a absolvovali len 1-dňový kurz práce v Gimpe, ktorý následne mohli, ale nemuseli v súťaži použiť.